Wynajem długoterminowy

Na całym świecie coraz częściej stosowany jest outsourcing, polegający na powierzaniu przez przedsiębiorstwa możliwie wielu zadań operacyjnych, które nie mają związku z ich główną działalnością, innym podmiotom – wyspecjalizowanym firmom. Nasza oferta obejmuje długoterminowy wynajem floty samochodów z pełnym pakietem serwisowym.

Pomyśl:
- Ile kosztują moją firmę przerwy w pracy moich pracowników związane z przeglądami samochodów?
- Ile tracę gdy moi pracownicy załatwiają sprawy związane z naprawą pojazdu?
- Ile kosztuje mnie czas poświęcony na żmudny i długi proces likwidacji szkód komunikacyjnych?

Czyż nie lepiej i łatwiej wynająć pojazd w Lucas Car Rental? Zapewne przekonasz się o tym rozwijając swoją wiedzę na temat zalet wynajmu długoterminowego

Poprzez skorzystanie z wynajmu długoterminowego Klient omija szereg procedur dla niego uciążliwych:1. Co to jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to usługa, która polega na powierzeniu wszystkich czynności związanych kupnem, rejestracją, finansowaniem, kompleksową obsługą eksploatacji oraz sprzedażą lub wymianą pojazdu na nowy. Taki outsourcing floty z pewnością jest dobrym sposobem na minimalizację kosztów o czasu związanych z prowadzeniem własnego parku samochodowego. Usługa ta coraz częściej jest stosowana w Polsce, a niezwykle popularna jest zagranicą. Wynajem długotrwały skierowany jest przede wszystkim do Firm traktujących samochody jako narzędzie pracy, podlegające okresowej wymianie. Zgodnie z hasłem Lucas Car Rental „Ty zajmij się swoją firmą, my zajmiemy się Twoimi autami” problemy związane z utrzymaniem samochodów warto powierzyć specjalistom, w zamian za co można zaangażować swój czas w główny profil działalności. Wypożyczalnia samochodów Lucas Car Rental oferuje wynajem długoterminowy już od 3 miesięcy.

2. Co obejmuje wynajem długoterminowy?

a) zakup samochodu odpowiedniego dla Klienta (całkowite finansowanie zakupu)
b) rejestracja auta i ubezpieczenie go w całym okresie umowy – pełen zakres AC/OC/NNW
c) przygotowanie samochodów wraz z montażem wyposażenia dodatkowego
- możliwość zaprojektowania i wykonania brandingu pojazdu własnym logiem, marką, reklamą
- doposażenie pojazdu o dodatkowe elementy typu: nawigacja, radio CB, telefon komórkowy
- wykonanie odpowiedniej zabudowy w pojeździe itp.
d) organizacja i finansowanie obsługi serwisowej samochodów, wraz z zapewnieniem samochodu zastępczego na czas niesprawności samochodu właściwego
e) organizacja i finansowanie opieki assistance w razie awarii na drodze
f) organizacja likwidacji szkód komunikacyjnych wraz z zapewnieniem samochodu zastępczego na czas wyłączenia z ruchu samochodu właściwego
g) organizacja i finansowanie sezonowej wymiany ogumienia, oraz wymiana ogumienia na skutek jego eksploatacyjnego zużycia
h) wymiana elementów eksploatacyjnych , podlegających naturalnemu zużyciu w trakcie eksploatacji samochodu.
i) odbiór samochodu po okresie umowy
j) sprzedaż samochodów po okresie umowy
k) jedna faktura w miesiącu, w formie zgodnej z oczekiwaniami Klienta
l) dodatkowo proponujemy usługę opartą o satelitarną technologię GPS, umożliwiającą monitorowanie pojazdów zarówno w trakcie normalnej eksploatacji jak również podczas prób kradzieży pojazdu.

3. Zalety wynajmu długoterminowego w Lucas Car Rental

- korzyści finansowe – Korzystając z wynajmu długoterminowego Klient nie angażuje własnej gotówki na zakup pojazdu, nie angażuje również środków finansowych niezbędnych do skorzystania z kredytu oraz leasingu (czynsz inicjalny, rejestracja pojazdu, ubezpieczenie, opłata manipulacyjna). Klient nie narusza swojej zdolności kredytowej. Dodatkowo opłaty związane z ubezpieczeniem pojazdu, rejestracją oraz serwisem spoczywają na wypożyczalni samochodów. Wynajmując samochód klient nie płaci za całe auto, lecz jedynie za utratę jego wartości przez okres wynajmu, co oznacza niższe koszty od kosztów amortyzacji. Dzięki częstym zakupom u dealerów Lucas Car Rental uzyskuje bardzo duże rabaty na dany model. Najważniejszym elementem jest to, iż miesięczna rata dla klienta jest niezmienna (liniowy charakter wydatków), natomiast całe ryzyko związane z realnymi wyższymi kosztami bierze na siebie Lucas Car Rental. Stała rata miesięczna pozwala Klientowi na precyzyjne kalkulowanie wydatków i budżetu. Ratę tą można w całości wliczyć w koszty uzyskania przychodu

- korzyści czasowe - Klient korzysta z auta, a Lucas Car Rental zajmuje się jego serwisowaniem, natomiast w przypadku awarii pojazdu oraz innych zdarzeń losowych wypożyczalnia oferuje auto zastępcze. Wynajem długoterminowy jest usługą szybką – jeżeli dany model posiadamy na miejscu – Klient w przeciągu jednego dnia może dostarczyć i podpisać komplet dokumentów, żeby móc używać już samochodu dla swoich potrzeb. Wynajmujący auto również nie zaprząta sobie głowy dokumentami księgowymi, fakturami, raportami o pojazdach itp. Auto wynajęte nie jest środkiem trwałym dla klienta, dzięki czemu niepotrzebne jest prowadzenie rejestru środków trwałych. Lucas Car Rental sprawuje również pełen nadzór nad likwidacją szkody komunikacyjnej. Klient nie martwi się sprzedażą auta po zakończeniu umowy. Zyskujemy czas a także pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na pracowników, dbających o powyższe czynności.

- serwis – Wynajmujący aut unika wymiernych strat finansowych wynikających z postoju serwisowanego pojazdu (wszelkie naprawy, przeglądy itp.), gdyż dostaje na ten czas auto zastępcze od Lucas Car Rental. Poza tym własny serwis w firmie byłby dla Klienta bardzo kosztowny i czasochłonny.

Dodatkowe korzyści:
- Klient może nam zlecić wdrożenie systemu kart paliwowych do samochodów pochodzących z wynajmu długoterminowego
- W ramach umowy długoterminowej klient ma prawo do skorzystania z innych naszych aut w zależności od zapotrzebowania (osobowych, dostawczych, minibusów) w trakcie trwania umowy po preferencyjnej stawce
- Wynajmujący dostaje gratis nawigację lub radio CB lub telefon komórkowy do użytkowania na czas umowy lub każdą z tych rzeczy za niewielką dodatkową opłatą

4. Jakie pojazdy Klient wynajmie w Lucas Car Rental?

Lucas Car Rental kupi Ci każdy samochód ! Bez względu na to czy jest to auto osobowe, dostawcze, minibus czy luksusowe. Nie mniej jednak do najczęstszych pojazdów wynajmowanych na długi termin należą auta osobowe typu: VW Golf, Ford Focus, Opel Astra czy też mniejszy Fiat Panda lub Opel Corsa - idealnie dopasowany dla przedstawiciela handlowego. Auta mają bogate wyposażenia obejmujące m.in. klimatyzację, ABS, elektryczne regulowane szyby, lusterka. Dla firm transportowych preferowane auta dostawcze takie jak Fiat Ducato, Mercedes Sprinter czy też auto typu kontener z windą. Dla Prezesów firm zalecane pojazdy wyższej klasy. Ostatnimi czasy popularne auta w tej hierarchi to VW Passat, Ford Mondeo czy też Audi A6, a dla osób lubiących siedzieć „wyżej” np. BMW X5. Firmy specjalizujące się przewozem pasażerskim na pewno będą zainteresowane autami 9 osobowymi np: Renault Traffic czy Fiat Ducato Panorama.

5. Wynajem a inne formy finansowania

Wynajem długoterminowy wraz z usługami serwisowymi jest jedną z najpopularniejszych metod finansowania pojazdów na całym świecie. W Polsce udział wynajmu w rynku z każdym rokiem wzrasta wraz ze wzrostem znajomości tej usługi.

Oprócz wynajmu długoterminowego wyróżniamy kilka głównych sposobów na finansowanie pojazdów w firmie:

a) zakup na własność
b) leasing finansowy
c) kredy

ad. a) Przy zakupie pojazdu na własność Klient blokuje znaczną część środków, która mogłaby być wykorzystana do finansowania głównych celów swojej działalności. Oprócz czystej gotówki na sam pojazd klient musi poświęcić jeszcze:
- koszt przy zakupie – czas, siła nabywcza (przetargowa)
- koszt sprzedaży – umieć sprzedać używany pojazd to sztuka
- koszt dodatkowych inwestycji – dodatkowe wyposażenie, części, materiały itp.
- koszt czasu związanego z oczekiwaniem na dostawy pojazdów
- koszty fiskalne – rejestracja, podatki, zwrot podatku VAT lub nie
- amortyzacja pojazdów
- koszt ewidencji księgowej parku
- koszt napraw także tych nie objętych gwarancją
- koszt ukrytych wad pojazdów
- koszt ogumienia i pojazdów zastępczych
- koszt personelu
- koszt ubezpieczenia i zmian składek ubezpieczeniowych
- koszt negocjacji z ubezpieczycielem

ad. b) W przypadku leasingu finansowego klient zobowiązany jest do wykupu samochodu i ponosi ryzyko jego odsprzedaży. W przypadku wynajmu długoterminowego mamy stałą jednomiesięczna ratę niezależną od stóp procentowych w Polsce, co ma wpływ natomiast na zróżnicowaną wysokość raty w przypadku leasingu. Leasing ponadto nie zapewnia dodatkowych usług w zarządzaniu flotą takich jak pojazd zastępczy, wymiana ogumienia, likwidacja szkody. Leasingodawca nie negocjuje w imieniu klienta ceny samochodu u dealera czy też ceny na usługi serwisowe. W tym przypadku również całość administracji pozostaje po stronie Klienta, który nie ma też możliwości zmiany długości kontraktu w czasie jego trwania. Ponadto istotnym elementem różnicującym wynajem od leasingu jest brak czynszu inicjalnego, dzięki czemu klient nie musi angażować swojego kapitału.

ad. c) Zaciągnięcie kredytu powoduje obniżenie zdolności kredytowej Firmy oraz powstanie dodatkowych kosztów związanych z odsetkami. Istnieje oczywiście możliwość obniżenia kosztu odsetek poprzez skorzystania z opcji kredytu w obcej walucie lecz w tym przypadku przejmujecie Państwo na siebie ryzyko związane z ewentualnymi wahaniami kursowymi. Spłacany kapitał nie możecie Państwo wrzucić w koszty, tylko odsetki od kredytu. Kolejnym wydatkiem gotówkowym jest rejestracja oraz wciąż drogie ubezpieczenie samochodów. Ponoszone w trakcie eksploatacji samochodów koszty obsługi serwisowej wzrastają wraz z czasem eksploatacji. Czasami kilka jednoczesnych i nieprzewidzianych zdarzeń serwisowych w krótkim okresie czasu, może narazić Firmę na znaczne, niezaplanowane wydatki gotówkowe.


Przeczytaj artykuł pod tytułem: Wynajem długoterminowy według Lucas Car Rental i Truck Auto


O nasSamochodyCennikWynajem długoterminowyAkcesoriaLinkiRezerwacjaWarunki wynajmuUsługi dodatkoweBlogKontakt
61-515 Poznań, ul. 28 czerwca 1956r nr 175/4
gsm: 731 87 87 87